սպտ 05, 2024 Նորություններ
Այսօր՝ օգոստոսի 23-ին Հայաստանի ազգային գրադարանի աշխատակիցները հյուրընկալվել են Գեղարքունիքի մարզային գրադարանում։ Մարզային գրադարանը և մի քանի այլ համայնքային գրադարաններ արժեքավոր նվերներ են ստացել Ազգային գրադարանից։ Մարզային և Սևանի, Վարդենիսի, Մարտունու և Գավառի տարածաշրջանային գրադարանները Ազգայինից մոտ 520 միավոր գրականություն են նվեր ստացել։ Նախապես համաձայնեցված օրակարգով տեղի ունեցավ հանդիպում Գեղարքունիքի մարզի համայնքային, մանկական և դպրոցական ավելի քան 20 գրադարանների աշխատակիցների հետ։ Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվեցին գրադարանային գործի վերակազմակերպման, թվային միջավայրում գրադարանային գործի կազմակերպման և այլ հարցեր։
ՀԱԳ աշխատակից Անիցա Գենջյանը «Համայնքային գրադարանների ֆոնդերի էլեկտրոնային հաշվառում և գույքագրում» թեմայով սեմինար անցկացրեց ավելի քան 30 գրադարանային աշխատողների համար։ Շարունակելով նախորդ ամիս սկսած նախաձեռնությունը՝ Ազգային գրադարանը 22 միավոր հայերեն և օտար լեզուներով գեղարվեստական և մասնագիտական գրականություն նվիրեց Սևան ՔԿՀ-ի գրադարանին։

Today, August 23, the National Library of Armenia employees visited the Gegharkunik Regional Library. The regional library and several other community libraries received valuable gifts from the National Library. The regional libraries of Marzai, Sevan, Vardenis, Martuni, and Gavar also received gifts. A meeting with employees of more than 20 community, children’s, and school libraries of the Gegharkunik region was held according to a pre-agreed agenda. During the consultation, the reorganization of library work, the organization of library work in the digital environment, and other issues were discussed.
HAG employee Anitsa Genjyan held a seminar on “Electronic accounting and inventory of public library collections” for more than 30 library employees. Continuing the initiative launched last month, the National Library donated 22 copies of fiction and professional literature in Armenian and foreign languages to the Sevan prison library.