ՀՀ-ում Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Բոլատ Իմանբաևի այցը ՀԱԳ
Փետրվարի 15-ին գրադարան էր այցելել Հայաստանի Հանրապետությունում Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Բոլատ Իմանբաևը։ Գրադարանի տնօրեն Աննա Չուլյանի ուղեկցությամբ դեսպանը շրջեց թամանյանական մասնաշենքում, ապա Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևի հեղինակությամբ, ինչպես նաև մի քանի այլ հեղինակների գրքեր նվիրեց գրադարանին։
Գրադարանի ղեկավարության հետ հանդիպման ժամանակ դեսպան Իմանբաևը ներկայացրեց 2023թ. նախանշված ծրագրերը, տարվա հոբելյանները։ Կողմերը քննարկեցին Ղազախստանի ազգային և ակադեմիական գրադարանների հետ համագործակցության հարցեր։

15 февраля 2023 года библиотеку посетил Чрезвычайный и Полномочный Посол Республики Казахстан в Республике Армения Болат Иманбаев. В сопровождении директора библиотеки Анны Чулян Посол ознакомился с помещениями библиотеки — памятника архитектуры, спроектированного Александром Таманяном.
После экскурсии Посол передал в фонд библиотеки книги президента Казахстана Касым-Жомарта Токаева, а также произведения других казахских авторов. В ходе встречи Болат Иманбаев представил план мероприятий и проектов на 2023 год, рассказал о готовящихся юбилейных программах. Также обсуждались вопросы перекрестного сотрудничества библиотек Армении с национальными и научными библиотеками Казахстана.