Գրադարանավարի օրը Ազգային գրադարանում
Հոկտեմբերի 7-ին տոնական մթնոլորտ էր թևածում Հայաստանի ազգային գրադարանում։ Գրադարանավարի օրվա առթիվ ՀԱԳ բազմաթիվ աշխատակիցներ պատվոգրեր ստացան՝ նվիրված աշխատանքի և իրենց մասնագիտական ներդրման համար։
հոկ.7միջոցառում
Այս տարի նշվում է գրադարանի պետական կարգավիճակ ստանալու 105-ամյակը, որի առթիվ պատրաստվել են հատուկ արծաթյա կրծքանշաններ։ Այսօր մի խումբ աշխատակիցներ պարգևատրվեցին այդ անվանական հուշանվերներով։ Պարգևատրության արարողությունը առիթ էր ընդգծելու գրադարանի աշխատակիցների անդադար ջանքերն՝ ուղղված գրադարանի հավաքածուների շարունակական հարստացմանը, դրանց պահպանմանը և ծառայությունների մատչելիությանը՝ կարևորելով նաև գրադարանային սպասարկման որակի բարելավումը:
հոկտեմբերի 7
Միջոցառման գեղարվեստական հատվածն ապահովեցին «Մաեստրո» մշակութային կազմակերպության «Բյուր աստղ» նախագծի պատանի երաժիշտները, որոնց ոգեշնչող ելույթներն ապահովեցին միջոցառման մասնակիցների բարձր տրամադրությունը։

окт 14, 2024 Мероприятия
7 октября в Национальной библиотеке Армении царила праздничная атмосфера. По случаю праздника многие сотрудники Национальной библиотеки получили грамоты за самоотверженный труд и профессиональный вклад.
В этом году отмечается 105-летие получения библиотеки государственного статуса, по этому случаю были изготовлены специальные серебряные значки. Сегодня группа сотрудников была награждена этими именными сувенирами.
Церемония награждения предоставила возможность отметить работу сотрудников библиотеки, связанную с постоянным пополнением и сохранением фондов, обеспечением доступности и качества услуг.Художественное сопровождение мероприятия обеспечили молодые музыканты проекта «Бюр Стар» культурной организации «Маэстро», чьи вдохновляющие выступления обеспечили хорошее настроение участников мероприятия.