հլս 07, 2025 Նորություններ
Հայաստանի ազգային գրադարանի պետական կարգավիճակ ստանալու 106-ամյակին նվիրված միջոցառման շրջանակում տեղի ունեցավ գրադարանի երկարամյա աշխատակիցների պարգևատրման հանդիսավոր արարողությունը։ Գրադարանային գործին տարիների նվիրումով ծառայած, գիտելիքի պահպանման և տարածման կարևոր առաքելությունն իրենց ուսերին կրող մի շարք աշխատակիցներ պարգևատրվեցին պատվոգրերով։ Գրադարանավարներին պատվոգրերը հանձնեց ՀԱԳ տնօրեն Աննա Չուլյանը։
Առաջին անգամ գրադարանի աշխատակցի 50-ամյա աշխատանքային հոբելյան նշեցինք։ ՀԱԳ Գլխավոր գրապահոցի բաժնի վարիչ Հասմիկ Գրիգորյանն արդեն 50 տարի է նվիրումով, սիրով և պատասխանատվությամբ աշխատում է Ազգային գրադարանում։ 40 տարի գրադարանում են Անձեռնմխելի գրականության բաժնի Մամուլի ենթաբաժնի վարիչ Մարինե Սարգսյանը, Գլխավոր գրապահոցի Օտարալեզու գրականության ենթաբաժնի վարիչ Նաիրա Սարգսյանը։ 30 տարի Ազգայինում է Նաիրա Մնացականյանը, 25 տարի՝ Զարուհի Ալիխանյանը, Քրիստինե Պետրոսյանը, Նելլի Մելիքբեկյանը, Վարդուշ Գաբրիելյանը, Թերեզա Վարդանյանը, 20 տարի՝ Սիրանուշ Մանուկյանը, Մարինե Թամրազյանը, Նարինե Ղարիբյանը, Նվարդ Երմազյանը, Լիլիթ Զուռնաչյանը, Արմինե Ղարիբյանը, Ասյա Օդաբուշյանը և Արմենուհի Ստեփանյանը։

July 4th Celebration
The National Library of Armenia held a solemn ceremony to honor its long-serving staff as part of the celebration marking the 106th anniversary of the library's state status. Certificates of honor were given to several staff members who have worked diligently for the library for many years and who bear the significant responsibility of preserving and sharing knowledge. The librarians were awarded the certificates by Anna Chulyan, Director of the National Library of Armenia.
For the first time, we celebrated the 50th anniversary of a library employee. Hasmik Grigoryan, Head of the Main Book Depository Department, has been working at the National Library with dedication, love, and responsibility for 50 years. Marine Sargsyan, Head of the Press Section, and Naira Sargsyan, Head of the Foreign Language Literature Section of the Main Book Depository, have been at the library for 40 years. Naira Mnatsakanyan has been at the National Assembly for 30 years, Zaruhi Alikhanyan, Kristine Petrosyan, Nelly Melikbekyan, Vardush Gabrielyan, Tereza Vardanyan for 25 years, Siranush Manukyan, Marine Tamrazyan, Narine Gharibyan, Nvard Yermazyan, Lilit Zurnachyan, Armine Gharibyan, Asya Odabushyan and Armenuhi Stepanyan for 20 years.
We extend our congratulations and gratitude to our staff for their enduring and hard-working efforts.