փտր 28, 2024 Նորութիւններ
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը Գիրք նվիրելու օրվա կապակցությամբ այցելել է Հայաստանի ազգային գրադարան։ Նախագահը շրջել է գրադարանի բաժիններով, ծանոթացել վերջին շրջանում կատարված աշխատանքներին և գրադարանի տեխնիկական վերազինումներին։ Ազգային գրադարանի տնօրեն Աննա Չուլյանի ուղեկցությամբ նախագահ Խաչատուրյանը ծանոթացել է գրադարանի թվայնացվող և անձեռնմխելի ֆոնդերին, գրքերի պահպանման պայմաններին և առկա խնդիրներին։
Գիրք նվիրելու օրվա առիթով Հանրապետության նախագահի կողմից 15 մարզային, 10 համայնքային գրադարանների և Ազգային գրադարանին նվիրաբերվել են նորահրատ գրականության նմուշներ ֆոնդերի հարստացման և թարմացման նպատակով:

фев 28, 2024 Новости
Президент Республики Армения Ваагн Хачатурян посетил Национальную библиотеку Армении по случаю Дня книгодарения, ознакомился с проектами и техническими новшествами. В сопровождении директора Национальной библиотеки Анны Чулян президент Ваагн Хачатурян ознакомился с оцифрованными и редкими фондами библиотеки, условиями хранения книг, узнал о существующих проблемах.
По случаю Дня книгодарения Президент Республики Армения в целях пополнения и обновления фондов передал в дар новые переиздания 10 областным, 15 общественным библиотекам, а также Национальной библиотеке.