հկտ 16, 2024 Նորութիւններ
Հոկտեմբերի 3-ից 4-ը Հայաստանի ազգային գրադարանում տեղի կունենա «Ժառանգության պահպանություն՝ հանուն կայուն ապագայի» խորագրով միջազգային երկրորդ գիտաժողովը՝ նվիրված Հայաստանի ազգային գրադարանի պետական կարգավիճակ ստանալու 105-ամյակին։ Գիտաժողովին ելույթներով կմասնակցի աշխարհի 20 երկրի 64 կազմակերպության շուրջ 100 գրադարանային-տեղեկատվական մասնագետ։
Գիտաժողովը միտված է միավորելու ոլորտի առաջատար և երիտասարդ մասնագետներին ամբողջ աշխարհից՝ դառնալով հարթակ գրադարանային, թանգարանային, արխիվային, հրատարակչական և հարակից ոլորտների միջազգային փորձի փոխանակման, արդի խնդիրների քննարկման, նորարարությունների ներկայացման, ինչպես նաև միջազգային ձևաչափերի, կառավարման համակարգերի, տեխնոլոգիաների ներդրման փորձառության համար։
Սիրով հրավիրում ենք ներկա լինելու «Ժառանգության պահպանություն՝ հանուն կայուն ապագայի» միջազգային գիտաժողովին։ Գիտաժողովի ծրագիրը ։ Նյութերի ժողովածուն։

From October 3 to 4, the National Library of Armenia will host the second international conference entitled "Heritage Preservation for a Sustainable Future", dedicated to the 105th anniversary of the National Library of Armenia receiving state status. Around 100 library and information specialists from 64 organizations of 20 countries will participate in the conference.
The conference is aimed at uniting the leading and young specialists of the field from all over the world, becoming a platform for the exchange of international experience in the library, museum, archive, publishing and related fields, discussion of current issues, presentation of innovations, as well as the experience of introducing international formats, management systems, and technologies.
We cordially invite you to attend the "Heritage Conservation for a Sustainable Future" international conference. The program of the conference. Collection of materials.