հկտ 16, 2024 Նորութիւններ
Հոկտեմբերի 3-ից 4-ը Հայաստանի ազգային գրադարանում տեղի կունենա «Ժառանգության պահպանություն՝ հանուն կայուն ապագայի» խորագրով միջազգային երկրորդ գիտաժողովը՝ նվիրված Հայաստանի ազգային գրադարանի պետական կարգավիճակ ստանալու 105-ամյակին։ Գիտաժողովին ելույթներով կմասնակցի աշխարհի 20 երկրի 64 կազմակերպության շուրջ 100 գրադարանային-տեղեկատվական մասնագետ։
Գիտաժողովը միտված է միավորելու ոլորտի առաջատար և երիտասարդ մասնագետներին ամբողջ աշխարհից՝ դառնալով հարթակ գրադարանային, թանգարանային, արխիվային, հրատարակչական և հարակից ոլորտների միջազգային փորձի փոխանակման, արդի խնդիրների քննարկման, նորարարությունների ներկայացման, ինչպես նաև միջազգային ձևաչափերի, կառավարման համակարգերի, տեխնոլոգիաների ներդրման փորձառության համար։
Սիրով հրավիրում ենք ներկա լինելու «Ժառանգության պահպանություն՝ հանուն կայուն ապագայի» միջազգային գիտաժողովին։ Գիտաժողովի ծրագիրը ։ Նյութերի ժողովածուն։

окт 16, 2024 Новости
С 3 по 4 октября в Национальной библиотеке Армении пройдет вторая международная конференция «Сохранение наследия для устойчивого будущего», приуроченная к 105-летию получения Национальной библиотекой Армении государственного статуса.
В конференции примут участие около 100 специалистов библиотечно-информационной отрасли из 64 организаций из 20 стран мира. Конференция призвана объединить ведущих и молодых специалистов отрасли со всего мира, стать площадкой для обмена международным опытом в библиотечной, музейной, архивной, издательской и смежных областях, обсуждения актуальных вопросов, презентации инноваций, а также обмена опытом в сфере внедрения международных форматов, систем управления и технологий.
Приглашаем вас принять участие в международной конференции «Сохранение наследия для устойчивого будущего». Программа конференции: https://drive.google.com/.../1UnKNeLfTVGyhMHJgoVH.../просмотреть... Сбор материалов https://drive.google.com/.../1-yM09.../просмотреть...