ապր 23, 2024 Նորութիւններ
Հայաստանի ազգային գրադարանում Ազգային գրադարանային շաբաթը մեկնարկեց գրադարան ՀՀ ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական ակադեմիայի կուրսանտների այցելությամբ։ Ազգային գրադարանի տնօրեն Աննա Չուլյանի ուղեկցությամբ նրանք շրջայց կատարեցին գրադարանի թամանյանական մասնաշենքում, եղան ընդհանուր ընթերցասրահում։
Շրջայցը շարունակվեց Գրատպության թանգարանում, որտեղ կուրսանտները ծանոթացան հայ գրատպության պատմությանը, նշանավոր տպագրիչների թողած ժառանգությանը։ Կուրսանտները, ընթերցողական տոմսեր ստանալով, դարձան մեր գրադարանի ընթերցողները։
Թամանյանական շենքի նախագահական դահլիճում համագործակցության հուշագիր ստորագրվեց Հայաստանի ազգային գրադարանի և Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական ակադեմիայի միջև։ Հուշագիրը ստորագրեցին գրադարանի տնօրեն Աննա Չուլյանը և ռազմական ակադեմիայի պետ, գնդապետ Արսեն Մանգասարյանը։

апр 23, 2024 Новости
Национальная библиотечная неделя началась с посещения Национальной библиотеки курсантами Военной академии им. Вазгена Саргсяна Министерства обороны Армении. В сопровождении директора Национальной библиотеки Анны Чулян они осмотрели библиотеку, посетили большой читальный зал.
Экскурсия продолжилась в Музее книги, где курсанты ознакомились с историей армянского книгопечатания, великим наследием, оставленным известными первопечатниками. Курсанты стали читателями нашей библиотеки и получили читательские билеты.
В президентском зале был подписан меморандум о сотрудничестве между Национальной библиотекой Армении и Военной академией им. Вазгена Саргсяна. Меморандум подписали директор библиотеки Анна Чулян и начальник военной академии полковник Арсен Мангасарян.